Історія

Храм збудований у 1799-1800 рр. на кошти миколаївських купців і спочатку мав назву «Старокупецького». У 1828 р. до нього добудували два бічних приділи: лівий – на честь свв. рівноапп. царя Костянтина і матері його Єлени, правий – свт. Митрофана Воронезького. Тоді ж храм отримав статус міського собору. У 1870 р. до собору добудували дзвіницю. У 1930-х рр. собор закрили, демонтували головну баню та верхні яруси дзвіниці. 1992 р. святиню повернуто віруючим, згодом відновлено історичний екстер’єр будівлі. 10 серпня 2008 р. у соборі відбулося урочисте причислення до лику святих новомучеників с. Василівка нинішнього Снігірьовського району Миколаївщини – ієрея Сергія Штенка та мирян Кирила Приймака і Прохора Бунчука, які, захищаючи церкву Різдва Христового у своєму селі від богоборців, прийняли мученицьку смерть 26 квітня 1922 р.